آموزشی

7 دلیل برای انتخاب مبلمان فضای باز فلزی

7 دلیل برای انتخاب مبلمان فضای باز فلزی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که علاقه بسیار زیادی به استفاده از مبلمان در فضای باز خود مثل تراس، روف گاردن، باغ و…. را دارید احتمالاً برایتان این سؤال پیش آمده که خرید مبلمان فضای باز فلزی برای استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف می‌تواند کار صحیح و عاقلانه‌ای باشد؟

تاکنون اتفاق افتاده که از خود بپرسید بهترین فلز برای استفاده در مبلمان فضای باز، چه نوع فلزی و با چه خصوصیاتی می‌باشد؟

بدون شک شما نیز به دنبال مدل و متریالی از مبلمان فضای باز هستید که علاوه بر بادوام و شیک بودن، نگهداری آسانی داشته باشد؛ پس پیشنهاد می‌کنیم فلز آلومینیوم را به عنوان یکی از متریال‌های عالی در نظر بگیرید. مبلمان فضای باز فلزی دارای مزایای بسیاری نسبت به سایر انواع مبلمان مانند چوب، پلاستیک یا حصیری هستند.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با 7 دلیل قانع‌کننده که چرا باید مبلمان فضای باز فلزی را برای پاسیو، باغ یا روف گاردن خود انتخاب کنید و مزایای بهترین متریال مبلمان مورد استفاده در فضای باز یعنی مبلمان فلزی آشنا کنیم.

با توجه به اینکه در فضای باز باید تابش نور خورشید و گرما و همچنین پوسیدگی مبلمان، گرد و خاک، یاد شدید و همچنین باران و برف را در نظر داشته باشیم، خرید و استفاده چه نوع مبلمان‌هایی توصیه می‌شود؟

پروفیل آلومینیوم یکی از بهترین فلزات مورد استفاده در ساخت مبلمان فضای باز می‌باشد.

معرفی بهترین متریال مبلمان فضای باز فلزی: پروفیل آلومینیوم

ترکیب منحصر به فرد و خواص عالی آلومینیوم باعث شده است این فلز یکی از مهم‌تر ین مواد مهندسی و ساخت مصالح به شمار می‌ آید. جرم سبک، استحکام به وزن بالا و مقاومت بالا در مقابل خوردگی و زنگ زدگی، آلومینیوم را تبدیل به یک فلز  عالی نموده است. آلومینیم قابل بازیافت است و با محیط زیست سازگار است. آلومینیوم با دوام است و سال‌ها بدون پوسیدگی کار می‌کند. چه از نظر کیفیت و چه از نظر ارزش آلومینیوم کاربردی‌ترین فلز بعد از آهن به شمار می‌آید و تقریباً در تمامی بخش‌های صنعت دارای اهمیت می‌باشد. چه از نظر کیفیت و چه از نظر  ارزش، آلومینیوم کاربردی‌ترین فلز بعد از آهن است و تقریبأ در تمامی بخش‌های صنعت دارای اهمیت می‌باشد. فلز آلومینیوم خالص، نرم و ضعیف است.

نحوه ساخت پروفیل آلومینیوم چگونه است؟

برای تولید پروفیل آلومینیوم ابتدا بلوک‌های نیمه خمیری آلومینیوم که به آن بیلت گفته می‌شود را تحت فشار زیاد و حرارت مناسب از قالب‌هایی  کوچک‌تر عبور می‌دهند که در نتیجه آن، بلوک‌ها به شکل مورد نظر درمی‌آیند؛ این عملیات اکسترود نام دارد.

فشرده‌سازی یا همان اکستروژن به صورت غیر مستقیم نیز انجام می‌شود. در این روش به علت ساکن بودن بیلت نسبت به محفظه و قالب، اصطکاک و لغزش بیلت بسیار کم است و در نتیجه پروفیل تولید شده تقارن  بیشتری دارد. روش غیرمستقیم برای تولید پروفیل‌های به شکل لوله و میلگرد  بسیار مناسب‌تر است. ساخت  پروفیل اکستروژن با دو روش گرم و سرد انجام می‌شود. پس از اتمام یک بیلت، بیلت‌های بعدی پشت سرهم داخل دستگاه قرار داده شده و به این صورت پروفیل آلومینیوم  با طول بسیار زیاد تولید می‌شود. سپس پروفیل‌ها را به طول‌های دلخواه کوچک‌تر برش می‌دهند.

مزایای استفاده از فلز آلومینیوم

  1. آلومینیوم فلز سبکی است و مبلمان راحتی دارد: مبلمان فضای باز فلزی عمدتاً به دلیل سبکی ساده‌تر قابل جابجایی هستند و نشیمن راحتی را برای بدن شما فراهم می‌کنند. مدل‌های متنوع در ابعاد و اشکل و رنگ‌های گوناگون مبلمان فضای باز فلزی وجود دارند که می‌توانید با سایر لوازم مانند بالشت، پتو، میز و… ست کرد تا فضایی دنج و دلپذیر مطابق با سلیقه‌تان برای داشتن آرامشی بیشتر ایجاد کنید.
  2. استحکام و مقاومت این پروفیل از اصلی‌ترین نقاط قوت آن به شمار می‌رود: فلز آلومینیوم یکی از قوی‌ترین و مقاوم‌ترین مواد موجود برای ساخت مبلمان فضای باز فلزی است. آلومینیوم این قابلیت را دارد تا در برابر خراش، فرورفتگی، لکه، زنگ زدگی و خوردگی مقاومت کند. مبلمان فضای باز فلزی می‌تواند سال‌ها بدون نیاز به تعمیر دوام بیاورد.
  3. واکنش‌پذیری آلومینیوم با هوا کم بوده و به سادگی زنگ نمی‌زند و خورده نمی‌شود: برخلاف چوب، فلز هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب، باران، برف یا رطوبت پوسیده، تاب برداشته و ترک خورده نمی‌شود. فلز آلومینیوم در برابر تغییرات آب و هوایی شدید بدون از دست دادن شکل یا رنگ خود مقاومت می‌کند. می‌توانید مبلمان فلزی خود را در تمام طول سال بدون داشتن نگرانی در مورد آسیب یا خرابی در فضای بیرون قرار دهید.
  4. قابلیت بازتاب نور ( جلوگیری از گرم شدن بیش از حد در زیر آفتاب ) دارد.
  5. ماندگاری رنگ الکترواستاتیک بر روی فلز آلومینیوم بسیار بالا می‌باشد: فلز آلومینیوم قابل رنگ‌آمیزی است و می‌توانید با هر سبک و سلیقه‌ای که دارید مبلمان فضای باز فلزی دلخواهتان را انتخاب و با چیدمان و دکوراسیونتان ترکیب کنید.
  6. تمیز کردن و نگهداری مبلمان فلزی در فضای باز نیز آسان است: می‌توانید مبلمان فلزی را به سادگی با یک پارچه مرطوب پاک کنید یا آن را با آب شستشو داده و تمیز کنید تا ظاهر زیباتری داشته باشد.
  7. قابلیت بازیافت : فلز یک ماده قابل بازیافت و تجدیدپذیر است. مبلمان فضای باز فلزی را می‌توان از منابع فلزی بازیافتی نیز مجدد تهیه و تولید کرد. مبلمان فضای باز فلزی نیز می‌توانند بازیافت شوند یا زمانی که عمرشان به پایان رسید دوباره مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع با انتخاب مبلمان فضای باز فلزی، به حفظ منابع طبیعی و کاهش ضایعات کمک می‌کنید.


خرید نیم ست نشیمن مدل net

نکات ضروری نگهداری از مبلمان فضای باز فلزی که باید بدانید!

با توجه به نکات گفته شده در قسمت بالا ، فلز آلومینیوم یکی از فلز‌های بسیار مقاوم و پرکاربرد در صنعت می‌باشد و همچنین در فضای باز هم به اشکال مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد .

اما هر فلزی و هر متریال مورد استفاده در مبلمان نیازمند مراقبت‌های لازم برای افزایش عمر مبل است .
پروفیل آلومینیومی که در مبلمان شرکت کنزی به کار رفته است علاوه بر رنگ الکترواستاتیک آن، پوشش ضد رنگ و همچنین پوشش ضد خش بر روی خود دارد که برای مقاومت و ماندگاری بیشتر روی محصولات زده می‌شود .

با این حال ، لازم است که مواردی را پس از خرید مبلمان فضای باز فلزی خود رعایت کنید تا بتوانید سالیان دراز محصول خود را با همان کیفیت قبل داشته باشید.

  1. نکته اول: قبل از استفاده از این محصولات آلومینیومی حتما آنها را در جای مناسبی قرار دهید تا مطمعن باشید به دور از گرد و خاک و آفتاب اضافی می‌باشد و همچنین احتمال ضربه دیدن با بقیه اشیا را نداشته باشد.
  2. نکته دوم: در حین استفاده از این محصول مراقب ضربه دیدن های شدید به پروفیل آلومینیوم باشید، با اینکه یک لایه ضد خش بر روی این محصولات زده شده، اما باز هم قابلیت خش افتادن و رنگ پریدگی به وسیله ضربه را دارا می باشد.
  3. و نکته سوم: در زمان‌هایی که از مبلمان استفاده نمی‌کنید، ترجیحا کاور برزنتی که یکی از اکسسوری‌های مجموعه رویال گاردن می‌باشد را بر روی مبلمان خود کشیده تا از تابش اضافی نور آفتاب، نشستن گرد و خاک و کثیفی، قطرات باران و برف و … جلوگیری کند.

خرید مبلمان فضای باز باغی و ویلایی

آیا تجربه استفاده از مبلمان فضای باز فلزی را داشته‌اید؟

اگر از مبلمان فضای باز فلزی و آلومینیومی استفاده کرده‌اید خوشحال می‌شویم تا برایمان از تجربیاتتان بنویسید. سعی کردیم نکات و دلایل و مزایای بسیار مهمی که مبلمان فضای فلزی دارند با زبان ساده و بطور خلاصه برایتان بازگو کنیم. قطعاً مبلمان فلزی یک انتخاب عالی برای چیدمان فضای باز هستند. با اینحال اگر در تصمیم‌گیری نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید از مشاوره رایگان و 24 ساعته کارشناسان مجموعه رویال گاردن بهره‌مند شوید. ما کمکتان می‌کنیم تا بهترین مبلمان فلزی مناسب با نیازها و سلیقه خود را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *